Ο ΝΙΚΗΤΗΣ-ΣΤΑ 10.000μ-ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ “ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ”,ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΟΞΑ

Ο Νικητής της φετινής διοργάνωσης,του 16ου Διεθνούς Μαραθωνίου “Μέγας Αλέξανδρος” στα 10.000μ., αναδείχθηκε ο Θανάσης Λιγώνης.

Ο χρόνος που σημείωσε 31:06 και ο τερματισμός του πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 09:30 το πρωί.

Δεύτερη θέση κατέλαβε ο Χρήστος Παπούλιας,με χρόνο 31:19,ενώ την τρίτη θέση κατέκτησε ο Δήμος Μαγγίνας, πραγματοποιώντας χρόνο 31:23.

Στην κατηγορία των γυναικών,στην πρώτη θέση βρέθηκε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου,με χρόνο 34:57, την δεύτερη θέση κατέλαβε η Ματίνα Βούλα με χρόνο 37:34 και την τρίτη θέση η Αφροδίτη Κυρκοπούλου με χρόνο 38:18.

Ένας αγώνας που ξεκίνησε από το δημοτικό στάδιο Αμπελοκήπων-Μενεμένης,με συμμετοχή 1.531 αθλητών και είχε ως τερματισμό το Άγαλμα του Μ.Αλεξάνδρου, στην Νέα Παραλία Θεσσαλονίκης.